Dla dzieci i młodzieży prowadzimy zajęcia, których głównym zadaniem jest rozwój kreatywności i wiary we własne możliwości. Pomaga nam w tym technologia (której jesteśmy pasjonatami), wiedza i doświadczenie.Oczywiście, nowoczesne technologie nie byłyby pełne bez podstaw – czyli np: skąd bierze się prąd, jak go zmierzyć i jak go wykorzystać. Tu pomocami są programy komputerowe, mierniki (multimetry) cyfrowe i analogowe. Każdy uczestnik będzie miał możliwość sam zbudować silnik elektryczny (mały i na baterie, duże tylko rozbierzemy). Ale to nie wszystko….:)
Na naszych zajęciach dzieci wykorzystują specjalne zestawy klocków LEGO, dzięki którym budowa prawdziwych robotów nie różni się zupełnie od zabawy w czasie wolnym. Najmłodsi uczestnicy kursów pracują z użyciem klocków LEGO WeDo, które umożliwiają szybkie i łatwe zbudowanie i zaprogramowanie wcale nie prostych maszyn.
Starsi kursanci wykorzystują profesjonalne zestawy LEGO Mindstorms, pozwalające na stworzenie i zaprogramowanie funkcjonalnego robota.
Nasz autorski program realizujemy w oparciu o najnowocześniejszy sprzęt dydaktyczny. Edukacja prowadzona jest z wykorzystaniem zestawów LEGO Mindstorms, które oprócz standardowych elementów (klocki konstrukcyjne, łączniki, osie, koła) zawierają  silniki, przekładnie, czujniki dotyku, barw i dźwięku oraz posiadają programowalny mikrokomputerowy sterownik w formie klocka LEGO.
Zajęcia uzupełniamy o wiadomości i ciekawostki  związane z tematem zajęć.

Zajęcia prowadzone są przez i pod kierunkiem wykładowcy akademickiego.